Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / Galaxy Note Edge Fiyatını Hak Ediyor mu?

Galaxy Note Edge Fiyatını Hak Ediyor mu?

Artık teknoloji de tıpkı insan ırkı gibi çoğaldıkça çoğalıyor, türlere çeşitlere ayrılıyor. Her marka kendine göre bir yenilik her model öbüründen daha üstün olma yarışında adeta. Peki ya her son çıkan teknoloji ürünü en fazla parayı ödememiz gereken ürün olmayı mı hak ediyor? Bu sorunun cevabı tabi ki de hayır. Çünkü aslında algılandığı gibi bir üst seri çıktığında tüm özellikler de bir üst seviyeye taşınmış olmuyor her zaman.

Kimi markalar özellikle sükse yapmak için aslında çok da önemli olmayan bir özellik ekliyor ve bu ürünü piyasaya sürüyor. Tabi ki her şeyin en son çıkanını kullanmaya endeksli ülkemiz de bu tuzağa büyük oranla düşüyor. Ne yazık ki özellikle telefon alımlarında bu durum sürekli ortaya çıkıyor.

Çünkü insanlar telefon alacaklarında kafalarında belirli kriterler olmasa bile satıcı ne model olacak, hangi özellikleri kapsayacak diye sorunca bile ”fark etmez, şu markanın en son çıkan modelinden almak istiyorum” cevabıyla karşılaşıyor. Oysa insanlarımız biraz araştırma yapıp özellikleri kıyaslamayı deneseler aynı özelliklere sahip olan ve satın alacağı telefona göre çok daha ucuz olan bir telefona sahip olacaklar.

Bunun en açık örneği son zamanlarda gündemde olan Galaxy Note Edge bence. Aslına bakılırsa Note 4’ten hiçbir artısı yok. Yalnızca fiziksel eklentileri ve kullanım rahatlığı açısından birkaç detaya yer verilmiş. Fakat bana sorarsanız varsın yanda kavis olmasın param cebimde kalsın olur cevabım. Bence sizler de bu telefonu almayı düşünüyorsanız bir daha düşünün derim.

Hakkında: Siber Adam

Siber Kurs projesinin sahibi ve yöneticisi.

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir