Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / Akıllı Telefon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Telefon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefonlar ile günümüzde istenilen her şeyi yapmak mümkündür. Akıllı telefonların bu denli her alana girmesi kişilerinde bu telefonları fazlasıyla kullanmasına yol açmıştır.

Akıllı telefonların herkesin elinde bulunması ve çok ihtiyaç duyulmasından dolayı bu işten çıkar sağlamak isteyen kişiler çalıntı ya da kaçak telefonlar satmaktadır. Çalıntı telefonların satın alınması durumunda telefon sahibinin emniyet güçleri ile irtibata geçmesi sonucu telefonun adresi tespit edilip bu çalıntı telefonu satın alan kişi için olumsuz sonuçlar meydana gelebilir.

Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise telefonun Türkiye garantili olması yani kaçak olmaması. Kaçak telefonlar yurt dışından gümrük kontrolünden gizlice geçirilerek Türkiye ye sokulmaktadır. Kaçak telefonların ayarları Türkiye ayarlarına göre yapılmadığından dolayı bu telefonlarda şebeke, internet bağlantısı gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Kaçak telefonların satın alınmasında ki bir diğer zararlı duruma bakıldığı zaman satın alınan akıllı cep telefonun Türkiye şartlarında garantisi bulunmadığından dolayı telefonun bozulması ya da her hangi başka bir sorunun oluşmasından dolayı telefon servisleri bu telefonları yapamayacak yapmış olsa da ücretli bir şekilde yapacaktır.

Akıllı telefon satın alınırken garantili telefon satan şubeler tercih edilmelidir. Satın alınan akıllı cep telefon imei numarası mutlaka sorgulanmalıdır. Akıllı telefonlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise markası ve performansıdır.

Hakkında: Siber Adam

Siber Kurs projesinin sahibi ve yöneticisi.

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir