Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Çıktı!

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Çıktı!

Google’ın geçen hafta yeni Nexusları tanıttığı etkinlikte çıkış haberini verdiği Android 6.0 sürümü OTA olarak çıktı. İşte ilk alan cihazlar ve daha fazlası..

kapak foto

Google geçtiğimiz hafta bir etkinlik düzenlemiş ve yeni Nexus modellerini tanıtmıştı. Bunun yanı sıra önceden tanıtımı yapılan Android 6.0 Marshmallow sürümünün de bu hafta çıkarılacağı duyurulmuştu. Google sözünde durdu ve yeni sürümü Nexus modellerine sundu. Aslında bu sürüme geçmek isteyenler için factory image dosyaları bir süredir mevcuttu. Ama artık Google bu güncellemeyi Nexus sahipleriyle OTA yoluyla da buluşturdu. Nexus modelleri saf Android olmaları ve güncellemeleri direkt Google’dan almaları nedeniyle bu güncellemeyi de ilk alan modeller olmaları gayet doğal. Sanırım diğer Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon markası kullanıcılarının bu güncellemeyi biraz beklemesi gerekecek.

Android M Hangi Nexus Modellerine Sunuldu?
Bu yeni güncelleme şuan itibariyle Nexus 5 ve Nexus 6 modellerine sunuldu. Kısa süre içerisinde bu güncellemeyi tüm Nexus modellerinin alacağını belirtelim.
Eğer henüz Nexus cihazınıza bu güncelleme OTA yoluyla gelmedi ise aşağıda paylaştığımız factory image dosyaları ile de 6.0’a geçebilirsiniz..

Nexus 5 Android 6.0 Güncelleme Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız..
Nexus 6 Android 6.0 Güncelleme Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız..
# Nexus 7 Android 6.0 Güncelleme Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız..
# Nexus 7 Mobile 2013 Android 6.0 Güncelleme Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız..

6.0 Bize Ne Gibi Yenilikler Sunuyordu? Hatırlayalım!

Marshmallow güncellemesi Lollipop’un ardından daha çok bir tür sistem iyileştirme güncellemesi gibi dursa da hiç bir yenilik sunmuyor değil.

6.0 uygulama izinleri konusunda artık biraz daha söz sahibi olmamız, azaltıldığı söylenen pil tüketimi, Android Pay ödeme sisteminin entegre edilmesi, yeni Chrome sekmeleri, eklenen parmak izi okuyucu ve benzeri bir takım yenilikleri bize sunuyor…

Nexus’un Hemen Ardından Android One!

Google’ın Nexusların ardından güncelleme desteği verdiği bir diğer Android telefon platformu da Android One. Bu platformu kullanan kullanıcılarında büyük bir bölümü güncellemeyi aldı. Bugün içerisinde ülkemizde tüm Android One cihazı(General Mobile 4G) kullanıcılarının da güncellemeye kavuşacaklarını tahmin ediyoruz.

NOT: 6.0 sürümünün bazı hatalar içermesi muhtemel. Kullanıcı dönütleri sonrası çıkarılacak 6.0.1 gibi sürümlerin kısa sürelerde çıkarılacağını tahmin ediyoruz.

Hakkında: YGZ

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir