Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / Apple Watch’a O Kadar Para Verilir mi?

Apple Watch’a O Kadar Para Verilir mi?

Apple Watch, 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 07.01’de Türkiye’de resmi olarak satışa başladı. Tabii Apple’ın Türkiye mağazasına gelmeden önce orada burada satılıyordu. Ama fiyatları uçuktu. 2 bin TL civarında fiyatlara sahipti.

A variety of the new Apple Watch is on display in the demo room after an Apple event on Monday, March 9, 2015, in San Francisco. Pre-orders for the Apple Watch start April 10. The device costs $349 for a base model, while a luxury gold version will go for $10,000. (AP Photo/Eric Risberg)

Apple’ın Türkiye mağazasına ise 1.259 TL’den başlayan fiyatlarla geldi. Hal böyle olunca sabretmeyip daha önce alanlar pişman oldu. Birkaç kez kafasına vurdu…

Peki fiyatı en az 1.249 TL olan bu saatler parasının karşılığını verebiliyor mu?

Ben Apple Watch’ın çıktığı günden 1-2 gün sonra gidip aldım. O anda fiyatı hiç gözüme geliyordu. Büyük bir hevesle aldım. Arada bir gözüm Editon’a kaydı ama çok uzun sürmedi. 56 Bin TL’ye sahip olmadığım için… Neyse…

Kolunuza taktığınızda farklı bir şeyler olduğunu hissediyorsunuz. O ince işlenmiş teknoloji kendini belli ediyor. Kullanırken size zevk aldırıyor. Ağzınız sulanıyor. Ama birkaç gün sonra düşünüyorsunuz: Acaba değer mi?

Evet, 1.259 TL az bir miktar değil. İnsanın eli titrer o parayı verirken. Ama o parayı verdikten sonra kuruşu kuruşuna karşılığını alıyorsunuz. Teknolojinin birçok nimeti o an kolunuzda oluyor. Artık telefona elinizi sürmüyorsunuz. Sesini kısıyorsunuz, masanın üstüne bırakıyorsunuz. Artık %70 Apple Watch’unuzu kullanıyorsunuz. Sabahları zart zart öten alarm sesinden kurtuluyorsunuz. Artık kolunuzda sizi titreşerek uyandıran bir saatiniz var.

Çıktığı gibi almak akıllıca mı?

Belki değil. Çünkü yeni çıkan ürünlerin her zaman sorunları olur. Bazıları yazılım güncellemesi ile giderilir ama donanım sorunları sabit kalır. Belki ikinci modeli beklemek daha doğru olurdu. Ama insan dayanamıyor işte.

Hakkında: Siber Adam

Siber Kurs projesinin sahibi ve yöneticisi.

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir