Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / iPhone 6S ve iPhone 6 Arasındaki Fark Nedir ?

iPhone 6S ve iPhone 6 Arasındaki Fark Nedir ?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Apple pazara yeni modelleri olan iPhone 6s ve iPhone 6sPlus’ı tanıtmıştı. Biz de Siber Kurs olarak iPhone 6s ile iPhone 6 modelleri arasındaki farkları sizle için yazalım dedik. Let’s do this!

Hafıza Kapasitesi 

İphone 6 da daha önce 16 gb ve 64 gb lık modelleri varken iPhone 6s’de bu kapasite çizgiyi aşıp 128gb lık modelide piyasaya sürmüş görünüyor. Hafıza dolu uyarısı alanlar için birebir diyebileceğimiz bir uygulama olmuş tebrikler Apple ! 🙂 Daha kaliteli videolar daha büyük hafıza demektir.(Kamera ayrıntısına aşağıda değineceğiz.)

Ekran

3D Touch özelliğine sahip Retina HD ekran İphone 6S serisinde bizlere merhaba diyorken iPhone 6 cığımız Retina Hd ile gözlerimizi kamaştırmaya devam ediyorken iPhone 6s ‘ de Yeni nesi MutliTouch özelliği yer alıyor. 6s te 6 ya göre daha geniş bir görme açısı yapılmış bu da otobüste giderken yanımızdaki arkadaşımızın mesajlarımızı daha net okumasına olanak sağlıyor.

Ağırlık ve boyutları gibi gereksiz bir ayrıntıyı ben geçerli bir yazı olarak bulmadığım için buraya yazmadım. Yok abi ben ağırlığı boyutu bilmek isterim diyenler için uzunluk ve genişlik 0,1 mm artmışken derinliği 0,27 den 0,28’ e yükselmiş yani 0,2 mm artmış. Ağırlık bu kadar ekran geliştirmesi Touch özelliği derken 14 gram artmış  görünüyor.

Çip olarak

A8 çipten A9 çipe yükseltilme yapılmışken M8 yardımcı hareket işlemcisinden M9 yardımcı hareket işlemcisine yükselmiş .

Hakkında: Serdarkursat

Siber Kurs - İmla Kuralı bilmeyen ilk yazar.

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir