Duyuru
Ana Sayfa / Yazılar / Windows Phone’lulara Güneş Doğdu

Windows Phone’lulara Güneş Doğdu

Windows-10-phones-main Açık kaynak kodlu Windows Bridge yazılımı sayesinde,iOS geliştiricilerinin uygulamalarını Windows işletim sistemine uyumlu hale getirip Windows uygulama mağazasına koyabilecekler.

Eğer iOS uygulama geliştiricileri, Windows Bridge isimli yazılımı kullanmaya başlarlarsa Windows Phone kullanıcılarına güneş doğacak. Bu yazılım, iOS için geliştirilen uygulamaların Windows işletim sistemli cihazlarla uyumlu olmasını sağlıyor, ayrıca Windows marketlerde de yayımlanabilmesini sağlıyor.

Microsoft, zaten bu yılın başında yapılan geliştirici konferansında, Windows 10’un Android ve iOS uygulamalarını kullanabileceği bir port aracından bahsetmişti fakat bu zamana kadar herhangi bir haber duymamıştık. Bu port, birkaç gün önce geliştiricilerin kullanımına açıldı ve bunun da ilk meyvesi gelmiş oldu. Bu yazılım, geliştiricilerin hem Windows 8.1 hem de Windows 10 için uygulama portlaması yapabilmesini sağlayacak.

windows-10-android-ios

Bu durum şimdilik bilgisayar için geçerli fakat bu senenin sonuna kadar mobil platformu için de geçerli olması bekleniyor. Beta sürecinde olan bu araç, yakın bir zamanda final sürümüne geçecek. (tarih net olarak belli değil fakat iOS için sonbaharda çıkması bekleniyor) Android versiyonunun ise ne zaman tam sürümüne geçeceği şimdilik netlik kazanmadı.

 

Yazarın Yorumu

Yazarın Yorumu

Bu yazıyı yazmadan 3 ay önce windows phone telefon kullandım telefondan ilk izlenimlerim çok güzeldi fakat android telefondan windows phone telefona geçen birisi olarak market yetersiz geldi yeniden android kullanmaya başladım fakat bundan sonra benimde dahil olduğum çoğu kişinin tekrardan Windows Phone’a geçecek gibi gözüküyor.Belki de bu geçiş yanında fiyat artışı da getirecek ? Bekleyip Göreceğiz 

Hakkında: Yesil

İlginizi Çekebilir

Instagram-pinch-zoom-teaser-001

Instagram’a Yakınlaştırma Özelliği Geldi

Birçok kullanıcının beklediği “zoom” özelliği sonunda geldi.

Bir yorum

  1. Eğer böyle bir şey olursa çok iyi olacak. Çünkü şuanda Windows Phone’a YouTube uygulaması indirip çalıştırdığınızda sizi Internet Explorer ile youtube.com adresine yönlendiriyor. Bir çok uygulama eksiği var. Umarım yakında çözülür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir